joomla templates Urzad Pracy

Drogi Użytkowniku!

 

Informujemy, że:

- pod adresem http://power.wupolsztyn.praca.gov.pl uruchomiliśmy nowy Serwis Instytucji Pośredniczącej Programu Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020

- pod adresem http://rpo.wupolsztyn.praca.gov.pl uruchomiliśmy nowy Serwis Instytucji Pośredniczącej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020


Jeśli jesteś zainteresowany informacjami na temat PO WER lub RPO WiM przejdź na stronę właściwego Programu


Jeśli poszukujesz informacji archiwalnych na temat PO KL 2007-2013, pozostań na tej stronie

RPO2 PFE2
 maks2 ok

Komponent ponadnarodowy w projektach PO KL

  • PDF

Wojewódzki Urząd Pracy w Olsztynie informuje o możliwości rozszerzenia projektów realizowanych w ramach Priorytetu VI oraz Działania 8.1 PO KL o komponent ponadnarodowy. Jego wprowadzenie musi wynikać z potrzeb stwierdzonych w trakcie realizacji projektu.

Beneficjenci mogą poszukiwać partnera/partnerów zagranicznego/-ych we własnym zakresie, jednakże informujemy, iż istnieje również możliwość otrzymania wsparcia ze strony Krajowej Instytucji Wspomagającej PO KL (KIW). KIW angażuje się w indywidualne poszukiwanie podmiotów zagranicznych, jak również organizuje fora partnerskie, w takich obszarach jak np. osoby niepełnosprawne, osoby młode i starsze, gender czy zielona gospodarka (przy czym istnieje możliwość organizacji forum również w innym obszarze, w zależności od zgłaszanych potrzeb).

Co ważne, projekty współpracy ponadnarodowej PO KL przeznaczone są zarówno dla podmiotów, które mają już doświadczenie w realizacji projektów z partnerami z innych krajów, jak i Beneficjentów, którzy chcieliby taką współpracę nawiązać.

Istotą tych projektów jest niepowtarzalna korzyść, którą można osiągnąć wyłącznie dzięki współdziałaniu z partnerami z innych krajów. Korzyść ta nazwana jest wartością dodaną wynikającą ze współpracy ponadnarodowej i stanowi najważniejszą cechę projektów współpracy ponadnarodowej PO KL. Zachęcamy do realizacji przedsięwzięć ponadnarodowych, które dają niepowtarzalną szansę:

  • zdobycia unikalnej wiedzy i umiejętności w oparciu o doświadczenia partnerów,
  • spojrzenia na problem z szerszej perspektywy oraz porównanie polskiego podejścia do jego rozwiązania z podejściem innych krajów,
  • rozwoju osobistego, w tym umiejętności językowych.

Ponieważ realizacja projektów współpracy ponadnarodowej jest bardziej złożona i stanowi większe wyzwanie niż wdrażanie tzw. projektów „standardowych”, KIW zapewnia pomoc nie tylko na etapie przygotowania projektów (w tym poszukiwania partnerów chętnych do nawiązania współpracy), ale również samej ich realizacji.

Wart podkreślenia jest fakt, iż w przypadku wprowadzenia komponentu ponadnarodowego, budżet projektu może zostać zwiększony maksymalnie o 30% jego całkowitej wartości (wskazanej w umowie o dofinansowanie projektu w ramach PO KL).

W przypadku zainteresowania nawiązaniem współpracy z podmiotami zagranicznymi i poszerzeniem realizowanego projektu o komponent ponadnarodowy oraz uczestnictwem w forum partnerskim w wybranym obszarze tematycznym, prosimy o pilny kontakt telefoniczny lub e-mailowy z WUP w Olsztynie do godz. 1200 dnia 18.01.2012r. WUP chciałby poznać ewentualne potrzeby Beneficjentów w powyższym względzie, dlatego pragniemy zaznaczyć, iż deklaracja złożona na tym etapie nie jest równoznaczna z zaciągnięciem zobowiązania dotyczącego wprowadzenia komponentu ponadnarodowego w realizowanym projekcie.

Szczegółowych informacji udzielają:

  • Pani Magdalena Kirklewska-Stawicka, tel. 89 522-79-58, e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (w przypadku projektów realizowanych w ramach Działania 8.1),
  • Pani Joanna Tęcza, tel. 89 522-79-51, e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (w przypadku projektów realizowanych w ramach Priorytetu VI).

archiwum2

rss

Newsletter
Dodaj strone do ulubionychWyślij stronę mailemDrukuj stronę
Tu jesteś: Komponent ponadnarodowy w projektach PO KL

unia

Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego